Book-тайм

Як прекрасно, відкриваючи сторінки улюблених книг, насолоджуватися знайомими, але невтомно хвилюючими подіями і захоплюватися мудрістю, силою, або відмінним почуттям гумору персонажів! Якщо Ти обожнюєш читати, ця літературна вікторина — саме для Тебе. Доведи, що книголюби знають все!

                                   
Читаємо українською!

Українські книговидавці нерідко тішать читачів цікавими новинками. Однак які книги з тих, що з'являються на книжкових полицях, дійсно варто прочитати? Пропонуємо добірку з книг зарубіжної класики, яку так приємно читати українською мовою!
Доступно про цікаве!

Нон-фікшн (документальна проза, документальна література) вже давно і щільно увійшла як в в українську літературу. Яскраві обкладинки та цупкі назви, такі як “Як стати щасливим” або “Як буди впевненим у собі” – всі ці маленькі маркетингові ходи авторів розраховані на те, щоб як можна скоріше прикувати всі людські погляди до книги. Лише потім, при знайомстві із текстами, ми розуміємо, наскільки цікавими та корисними є подібні книги. Краса подібних книг криється не тільки в їх зовнішності!Важливим ще є й зміст. Давайте з вами познайомимось з новиночками цього виду літератури, що відтепер є в наявності в нашій бібліотеці!
Non-fiction бум!

Якщо й існує у світовій книговидавничій галузі останнього десятиліття один ключовий тренд, то це, без сумніву, вихід на перші позиції літератури нон-фікшн. Що ж це за термін такий? По порядку! Звичайно, і раніше величезною популярністю користувалися різноманітні книги з виховання дітей та інструкції з того, як стати вкрай успішним-багатим-щасливим. Але тут ішлося про дещо інше: головними позиціями нон-фікшн буму в наш час стали різномасті біографії відомих світу цього і наук-поп. Хоча ними все не обмежується, але спільна риса вгадується точно – вони віртуозно написані. Читається така література  неймовірно легко та цікаво.  Як наслідок – поєднання компетенції й доступності, ваговитості та жвавості. Що мається на увазі? Простими словами література такого штибу – це якісна документальна література, що відрізняється від наукового викладу реальністю поданого матеріалу. Простіше сказати, що це дуже розумні книги! Очевидно, що попит на таку літературу буде. Останніми роками фонд бібліотеки-філіалу для юнацтва постійно поповнювався смачними новинками, більшість з яких література non-fiction. Тож зараз, любий читачу, ми пропонуємо переглянути тобі одні з найкращих зразків такої літератури. І, до речі. Книги ти можеш без проблем взяти у нас в бібліотеці! Чекаємо на тебе. 
Будь сучасним! Читай українське!
Для любителів та поціновувачів українського слова, що втілюють чудові зразки літератури, буде цікаво дізнатись про те, з якими книгами ви можете познайомитись у нашій бібліотеці. Читайте із задоволенням!
Бути в темі!
Новенька книга, як шматочок свіжого пирога: приємний аромат та надзвичайний смак. І цими речами ти ладен насолоджуватись все життя, аби довше тривала ця натхненна  дія. Книги, які ми пропонуємо вам у книжковій виставці, стануть вам розрадою та насолодою водночас. Це високоякісні зразки літератури, що варто прочитати кожному. Тут ви знайдете художні родзинки, що затягують своїм сюжетом та безмежною цікавість, а любителям нон-фікшн буде приємно дізнатись про цікавинки жанру. Ці книги вперше у нас в бібліотеці. Не зволікайте!

Приємного читання, друзі!
                                            Увімкніть логіку! 
Привіт усім! Сьогодні про таємниче. Пригоди Шерлока Голмса, розслідування Еркюля Пуаро та міс Марпл – що саме їх об’єднує і чому ці персонажі стали частиною нашого повсякдення, від жартів і примовок, впізнаваних алюзій в інших творах до серіалів ВВС і демотиваторів? Відповідь проста: всі ці персонажі та їхні детективні історії нам цікаві цілісною атмосферою, увагою до деталей та гумором. Детективи – це не лише простий жанр із чітко прописаними «правилами гри», насправді ж – це вічний танок на лезі, адже автор ані на секунду не може припустити, аби у його задум перестали вірити. Щойно читач помічає фальшиву деталь, картковий будинок завалюється, і ми бачимо розчароване обличчя того, хто його побудував.

Вашій увазі новенькі цікавенькі детективи на полицях у бібліотеці-філіалі для юнацтва! Рекомендуємо бути в курсі бестселерового детективного буму!Читай українською: книги для вдалих вихідних
В холодну пору року так приємно посидіти на дивані, занурившись у щось м'яке та тепле, і почитати. Нікуди не бігти, не поспішати, а просто приділити декілька годин книзі.
Якщо всі запаси книг вдома вже прочитані, вашій увазі книги саме українською мовою для вдалих вихідних.
В книжковій добірці є книги на будь-який смак: про кохання, війну, родину, жінок, дружбу, пригоди тощо. А для тих, кому не вистачає в житті натхнення на звершення якихось справ, є безліч книг, що в цьому вам допоможуть!
Завітайте до бібліотеки-філіалу для юнацтва та обирайте книги на свій смак!
                                             
                               Книжкові маст-ріди для підлітків
За результатами 2017 року бібліотека-філіал для юнацтва провела аналіз читацького попиту як в бібліотеці, так і поза її межами. Ми моніторили відомі книжкові сайти та сайти провідних видавництв аби створити якісну підбірку підліткової літератури на всі смаки! Ця інтернет-закладка стане вам у пригоді!
Книжкові маст-ріди для дорослих
Ця тема буде цікава тому, хто просто не уявляє своє життя без книги. На основі аналізу провідних буктуб-каналів, сайтів видавництв, книжкових магазинів та просто соціологічних опитувань ми створили інтернет-закладку, в якій подали інформацію про найпопулярніши книжки 2017 року серед читачів.

Не пропустіть найкраще в читацькому світі!
 Read & Travel

Дорогі читачі! Подорож у книгу—це неперевершене та сповнене різних емоцій явище. А уявіть собі подорож світом з книгою! Ми пропонуємо здійснити вам подорож світом із найкращими зразками літературних шедеврів різних країн. Якщо колись у вас виникне бажання здійснити подорож літературною мапою, то наша розробка саме для вас. Тут ви знайдете авторів, які назавжди закарбувались у народній пам’яті країни, в якій створювали свої художні шедеври. Згодом їх слава зросла, і тепер про них знає весь світ. Якщо ви ще не знайомі з яскравими зразками якісної літератури країн світу, ця мапа саме для вас.  Рушаймо!

                      Літературні родзинки для зимових вечорів
на снові нових надходжень бібліотеки-філіалу для юнацтва
Погода на вулиці не сприяє вечірнім прогулянкам. Новини по ТБ не зажди хороші. Хочеться чогось приємного і теплого. Допоможе хороша книжка! Фонд бібліотеки-філіалу для юнацтва поповнився новою літературою, що просто захоплює подих. Стільки всього цікавого ми пропонуємо своїм читачам на початку року, що просто не можна проходити повз. Хіба це не привід аби до нас завітати?
Переглянь книжкову виставку та обери собі книгу для гарного вечора!

         
  
 Книжковий RELAX
Привіт усім! Друзі, незабаром зимові канікули, а це – чудовий привід для читання гарних книг. Вибір потрібної книги – іноді досить марудна справа, особливо, коли ти абсолютно не розумієш чого насправді прагне твоя душа. Бібліотека-філіал для юнацтва радує своїх читачів новинками літератури. Тепер у вашому розпорядженні цікаві, а особливо НОВІ книги, що пестрять своїми кольорами на бібліотечних полицях. А для того, щоб вам легше було підібрати потрібну книгу, ми і створили таку віртуальну книжкову виставку.
Чекаємо тебе на книжечку))

    

Літературні news

Привіт, друзі! Хочемо порадувати вас книжковими новинками. Чесно кажучи, книги неймовірні. Звертаємо вашу увагу на книги з психології, вони особливо цікаві. Дана інтерактивна виставка знайомить вас з найкращими творами літератури, що не залишать вас байдужими.

        
Привіт усім!
Друзі, запрошуємо вас на книжкові новинки! Наш бібліотечний фонд поповнився класнючими книжками. Хочеться читати все й одразу!   


Читати або слухати?

Привіт усім! Реклама друкованої книги – обов’язковий елемент у роботі сучасних бібліотек, однак, той факт, що сучасні книгозбірні стали більш мультимедійними, дає нам можливість використовувати всі наявні ресурси в бібліотеці. І сьогодні мова піде про його величність - аудіокнигу. Популярність цього продукту на сьогоднішній день викликає суперечки серед любителів друкованої книги. Аудіокниги дійсно пережили етапи злетів та падінь. З  початку 1950-х років продажі повільно зростали, і цей процес відбувався протягом наступних десятиліть. Але на початку 21 століття продажі аудіокниг зросли до 871 мільйонів доларів. Споживачі ж відкрили секрет таких розмовних книг. І ось деякі з них:

1)         Аудіокниги -  великий timesaver, тому що ви можете одночасно слухати і робити безліч інших речей. Під час роботи в будинку або на комп'ютері, поїздок на роботу і з роботи, прогулянок, відпочинку… Цей продукт дає нескінченні можливості. Згідно з недавнім опитуванням в США, людина витрачає на керування автотранспортом в середньому  1 годину і 13 хвилин на день, що означає більше 440 годин на рік для кожного драйвера, або робота повний робочий день 11 тижнів. Це величезна купа часу! Уявіть собі, скільки книжок ви могли б прослухати  і скільки ви можете дізнатися за цей час, просто маючи MP3-плеєр з аудіокнигою під рукою.
2) Якщо ви любите читати, але вам не вистачає на це часу, аудіокниги дають вам можливість "читати" набагато більше книг, ніж ви в іншому випадку могли б це зробити. Аудіокниги є відмінним способом заповнення "мертвих" моментів в нашому житті.
3) Аудіокниги - гарний подарунок для людей старшого віку, адже не в усіх є така чудова можливість насолодитись літературним продуктом. Тож, це корисна знахідка, яку будуть пам'ятати і зможуть насолодитися нею час від часу.
4) Для незрячих людей, інвалідів або людей з вадами зору аудіокниги є нереальним відкриттям. Кожен повинен мати можливість випробувати радість "читання" хорошої книги. У багатьох випадках це єдиний спосіб це зробити. Розмовні книги можуть допомогти цій люди поліпшити її освіту, допомагаючи  розвивати нові хобі та звички, і значно збагатити її життя, як особисте, так і професійне.
5) Можливо, найбільш важливим, корисним і приємним фактором для вибору аудіокниги є стимулювання грамотності у дитини. Діти можуть "слухати" аудіокниги і таким чином підвищувати свій словниковий запас, розвивати пам'ять, грамотність та інтелект. Якщо ви хочете започаткувати в дитині любов до читання, аудіокниги можуть бути відмінним початком.
Пропонуємо вашій увазі новинки зі світу аудіокниг. Колекція таких книг нашої бібліотеки-філіалу поповнилась. Тому чекаємо на вас!
       

Між нами, дівчатками…Привіт, красунечки! Хочеться трохи попліткувати. Всі ви знаєте, що підлітковий вік – вік тисячі запитань, нового досвіду, пригод, змін, першої закоханості, серйозних рішень та спроби бути дорослим. У пошуку відповідей ви особливо потребуєте розуміння та доброї поради. Книги з цієї добірки містять тисячі рекомендацій та підказок для дівчаток – підлітків. Вони подарують вам години захоплюючих пригод. Зацікавились? Тоді гайда до нас! До речі: ці книги будуть корисні усім дівчаткам 9-15 років.
Погружение в чтение!

Артемис Фаул... Кто он такой? Заглянуть ему внутрь, чтобы ответить на этот вопрос, пытались многие, и ни у кого ничего не вышло. А причиной тому - необыкновенный ум Артемиса, щелкающий любые задачи как орешки. Лучший способ нарисовать достоверный портрет Артемиса Фаула - это рассказать о его первом преступном опыте, тем более что история данной авантюры получила ныне достаточную огласку. Предлагаемый ниже отчет составлен на основании личных бесед с участниками событий, они же - потерпевшие, и внимательный читатель, несомненно, заметит, что заставить их развязать языки было делом очень нелегким. История эта случилась несколько лет назад, на заре двадцать первого века, и началась она с того, что Артемис Фаул разработал изощреннейший план, который должен был вернуть его семейству былую славу. План, способный ввергнуть планету в чудовищную войну, план, способный уничтожить целые цивилизации. В то время Артемису Фаулу было всего двенадцать... В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Артемис Фаул ». Чтобы читать онлайн книгу « Артемис Фаул » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.Привіт усім книгоманам! В нашій бібліотеці поповнення – нові книги на будь-який смак. Надзвичайна новина не залишить байдужими тих, хто не уявляє своє життя без друкованої книги. Саме для вас ця віртуальна виставка. Знайомтесь і приходьте до нас!
                                                        Книжковий гороскоп
У кожного знаку зодіаку - свій стиль читання. Хтось читає мало, але досить вибірково, а комусь подобається читати абсолютно все. Дізнайтеся з книжкового гороскопу, який знак - самий уважний читач? Хто стрибає через сходинку, хто залишає помітки на сторінках? Кому подарувати багатотомну енциклопедію, а кому – яскравий любовний роман? Цікаво? Тоді завітайте до нас! Ви маєте чудову нагоду стати учасником книжкового експерименту. 

        

Поєднуючи види мистецтва
Привіт всім! Мабуть завжди приємно читати улюблені книжки, але не менш приємним заняттям є перегляд фільмів, відзнятих за мотивами цих улюблених книжок. Чи не згодні ви зі мною? Уявіть собі, що, прочитав книгу, ви нафантазували книжкових героїв, уявили їх книжковий світ. І ось вам потрапляє на очі фільм, відзнятий, так би мовити, за останніми модними тенденціями. Як його не переглянути? Чи не цікаво буде вам доповнити своє книговраження? Бувають випадки, коли фільм потрапляє до рук першим, ніж книга, або ти взагалі не здогадуєшся про існування книги, допоки не переглянеш фільм до титрового супроводу.  А тоді, здивований, точніше вражений, ти сидиш і розумієш, що хочеш будь-що почитати авторське творіння (ну, звичайно, якщо фільм тобі дійсно сподобався). Останнім часом на екранах з’явилось багато екранізацій книг, довкола яких відбуваються постійні обговорення чи навіть дискусії. Тож це питання не залишило нас байдужими, тим паче ми працюємо з дітьми та підлітками, яким, до слова, подобається сучасний кінематограф) Ми зробили добірку фільмів, відзнятих за книгами протягом 2015-2016 років, а приправили це найочікуванішими фільмами в 2017 році. Цікаво, правда? До речі, з метою популяризації книг, що відповідають підлітковому віку, ми розмістили абсолютно не всі відомі вам екранізації (зокрема, це стосується книг Е. Л. Джеймс). Звичайно, хотілося б згадати неймовірно цікаві фільми, відзняті набагато раніше, але молодь зараз на хвилі всього нового та сучасного, випущеного у прокат останніми роками. Але, поміж перерахованих екранізацій все ж згадаємо цікавенні фільми,  повз які ти не пройдеш (за версією користувачів мережі Інтернет):
ü Кінотрилогія Хоббіт, 2012-2014. Цикл фільмів знято за книгою Дж.Р.Р. Толкієна з тією ж назвою.
ü Великий Гетсбі, 2013. Знято за однойменною книгою Френсіса Скотта Фіцджеральда.
ü Анна Кареніна, 1997.Одна з екранізацій роману Льва Миколайовича Толстого.
ü Кіносага Сутінки, 2008-2012. Цикл фільмів, знятий за романом Стефані Майєр з тією ж назвою.
ü Гаррі Поттер, 2001-2011. Цикл фільмів, знятий за романом Джоан Роулінг з тією ж назвою.
ü Хроніки Нарнії, 2005-2010. Цикл фільмів за однойменною книгою Клайва Стейплза Льюїса.
ü Аліса в країні чудес, 2010. Екранізація однойменної книги Льюїса Керрола.
ü Всесвіт Стівена Хокінга, 2014. Знято з мемуарів Джейн Хокінг «Подорож в нескінченність: Моє життя зі Стівеном».
ü Код да Вінчі, 2006. Знято за однойменною книгою Дена Брауна.
ü Диявол носить "Prada", 2006. Фільм знятий на основі книги Лорен Вайсбергер з тією ж назвою.
ü Володар кілець, 2001-2003. Кінотрилогія знята за книгою Дж.Р.Р. Толкієна з тією ж назвою.
ü Великі надії, 1998. Екранізація однойменного роману Чарльза Дікенса.
ü Ромео і Джульєтта, 1996. Чергова екранізація безсмертної п'єси Вільяма Шекспіра.
ü Втеча з Шоушенка, 1994. Фільм знятий за повістю Стівена Кінга «Ріта Хейворт і порятунок з Шоушенка».
ü Список Шиндлера, 1993. Фільм знятий на основі роману Томаса Майкла Кеніллі «Ковчег Шиндлера».
ü Хрещений батько, 1972. Віднесені вітром, 1939. Екранізація бестселера Маргарет Мітчелл. Рідкісний випадок, коли екранізація культового роману стала навіть більш культової, ніж першоджерело.
ü Форрест Гамп. Фільм 1994 року за  однойменним романом Уінстона Грума.
ü Гордість і упередження, 1995. Знято за однойменною книгою Джейн Остен.
ü Щоденник пам'яті, 2004 года. Знято за однойменною книгою Ніколаса Спаркса.
ü Прислуга, 2009. Знято за однойменною книгою Кетрін Стоккет.
ü Крадійка книжок, 2013. Знято за однойменною книгою Маркуса Зузака з тією ж назвою.
ü Зелена миля, 1999. Знято за однойменною книгою Стівена Кінга.
ü "Різдвяна історія", 2009. Знятий за  книгою Чарльза Діккенса «Різдвяна історія».
ü Я - легенда, 2007. Знято за однойменною книгою Річарда Метісона.

У підсумку: Екранізації літературних творів популярні давно. Здавалося б, наявність книги значно спрощує процес втілення її в фільм. Але не так все просто. Чи багатьом режисерам вдавалося не образити читачів і створити хороший фільм для кінопоціновувачів? Так, кінематограф не всесильний. Є авторський стиль письменника, який просто неможливо достовірно перекласти на екрани. Ось як зняти фільм за твором Набокова? Жодна екранізація «Лоліти» Володимира Набокова не зможе дати тих вражень, якими  сповнена книга. Навіть якщо її зняв сам Стенлі Кубрик.
«Екранізація завжди гірше самої книги». Це твердження все ж невірно. Поєднанням «прекрасна книга - прекрасний фільм» може похвалитися «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг. Кіновтілення перших двох томів «Гаррі Поттера» завоювало серця глядачів всіх континентів. У цьому ряду також Пауло Коельо «Вероніка вирішує померти», Ентоні Берджесс "Заводний апельсин" - яскравими вийшли книга і фільм. До списку можна додати серіал "Майстер і Маргарита" Володимира Бортка. Його вважають однією з кращих екранізацій чудового роману Михайла Булгакова. Та й "Володар кілець" по книгам Джона Толкієна неодноразово завойовував премію «Оскар».
Хороша книга - стимул подивитися її екранізацію. Хороша екранізація - привід прочитати літературну основу. Література і кіно - мистецтва різного ґатунку. Дихання талантів і фантазії в них - неповторні. Тому не обмежуйте себе чимось одним - читайте і дивіться. Отримуйте свої живі емоції з різних джерел мистецтва.
Ох вже цей підлітковий вік… Скільки про нього всього говорять, скільки сперечаються. Скільки книжок написано про підлітків і для підлітків. Це час, коли людська особистість займає своє місце у суспільстві. Це період переживань, кохання, втрат, розчарувань, захоплень, орієнтувань, емоцій, помилок, навчання, друзів, розвитку, суперечностей, хобі… Багато говорити не будемо. Але в цих книгах ви знайдете все це. Ласкаво просимо до бібліотеки-філіалу для юнацтва.
Ці книги чекають на тебе!


Привіт, друзі! Нові надходження дивують нас своєю унікальністю та різноманітністю. Всі книги дійсно варті уваги. Ми запрошуємо вас до книжкового світу, де кожний знайде собі книгу до душі! Не повірите, у нас їх безліч!Хочеш мати гарні оцінки в школі – тоді більше читай!
Допоможи собі сам, читай твори шкільної програми заздалегідь. Тоді протягом навчального року ти будеш менше навантажений і зможеш більше уваги приділити іншим заняттям. В нашій бібліотеці ти знайдеш цікаві книги перекладені українською мовою. Ці твори відомі дітлахам усього світу! Герої цих книг стали знаменитостями на книжковій арені, а сюжети захоплюють з перших сторінок. Не витрачай час дарма. Завітай до нас та поринь у книжковий світ!


Бібліотека-філіал для юнацтва розпочала новий український літературний проект "Знайомство з письменником". Ми спробуємо познайомити наших дорогих читачів з відомими українськими авторами та їх творчістю. Всі слайд-шоу знаходяться у бібліотеці у форматі PowerPoint.

                          
                          
                               
                                                                                                                
Вашій увазі, читачі!

Буктрейлер на книгу популярного німецького письменника Бернгарда Шлінка "Інший чоловік". Єдиний німецький письменник, популярність якого в Європі та США порівняна з феноменальним успіхом Патріка Зюскінда.

                    

Библиотека-филиал для юношества пополнила свои фонды новыми и очень интересными книгами. Вашему вниманию...

                     
Для любителей сказок!

В США недавно опубликовали список 100 самых популярных книг для подростков. Вашему вниманию, юные леди и джентльмены, мы 
предлагаем первую десятку книг!


На первом месте - знаменитая серия книг Джоан Роулинг о приключениях Гарри Поттера, Мальчика-Который-Выжил, и его друзей  Рона Уизли и Гермионы Грейнджер в магической школе Хогвартс. Первая книга вышла в 1997 году («Гарри Поттер и философский камень»), а заключительная, «Гарри Поттер и дары смерти» – спустя 10 лет. Во всем мире серия пользовалась огромной популярностью, было продано около 450 млн экземпляров, а автор стала самой богатой женщиной Великобритании – в 2008 году её состояние оценивалось в миллиард долларов. Все книги серии были экранизированы – заключительный фильм вышел на экраны в 2011 году.

Второе место отдано трилогии "Голодные игры" американской писательницыСьюзен Коллинз. 
В трилогию входят романы "Голодные игры" 2008 года, "И вспыхнет пламя" 2009 года и "Сойка-пересмешница" 2010 года. За короткое время книги стали бестселлерами, первые два романа почти два года находились в списке самых продаваемых книг на территории США. Компания Lionsgate выкупила права на экранизацию всех частей трилогии, фильм по первому роману вышел весной 2012 года. 
Напомню, что действие первого романа "Голодные игры" разворачивается в тоталитарном государстве Панем, которое находится на территории бывшей Америки и состоит из 12 округов. Каждый год жестокий правитель Сноу устраивает «Голодные игры», соревнование на выживание, в котором принимают участие 24 подростка — парень и девушка из каждого округа. Главная героиня Кэтнис Эвердин, чтобы спасти свою младшую сестру от неминуемой гибели, вместо нее отправляется на смертельное шоу.

На третьем - "Убить пересмешника" Харпер Ли. Роман, впервые опубликованный в 1960 году, имел оглушительный успех и сразу же стал бестселлером. Он был удостоен одной из самых престижных премий США по литературе – Пулитцеровской, печатался многомиллионными тиражами. Роман перевели на десятки языков мира и продолжают переиздавать по сей день. 
В книге переданы события 30-х годов XX века, периода "великой депрессии", происходившие в штате Алабама. Повествование ведется от лица ребенка, но острота межрасовых конфликтов, социальных проблем от этого не теряет своей силы. Роман актуален и сегодня, ибо ксенофобия, насилие, нарушение прав человека - трагические приметы современного общества.
Экранизация романа занимает второе место в рейтинге "наиболее выдающихся фильмов всех времен", составленном Американским киноинститутом в 2006 году. 


Четвертое место - Джон Грин "Ошибка в наших звездах" (John Green "The Fault In Our Stars"), вышедшая в 2012 г. Книга о подростках, больных раком, которые после знакомства в группе поддержки начинают испытывать друг к другу симпатию. Романтические отношения молодых людей складываются на фоне их смертельного недуга, но вместе они готовы бороться с болезнью и неопределенностью, которая ждет их в будущем. Книгой уже заинтересовались кинематографисты.
На русский язык произведения молодого американского писателя Джона Грина пока не переведены. Кстати, в сотню лучших книг по версии подростков попало пять его книг. Это объясняется не только высоким качеством его прозы, но и тем, что писатель является активным пользователем социальных сетей и устанавливает прочный контакт со своими фанатами.

Пятое место - "Хоббит, или Туда и обратно" Дж. Р. Р. Толкиена. 
Книга, с которой для читателя начинается знакомство с Миром Средиземья профессора Толкина. Отправился однажды хоббит Бильбо в путь — вместе с двенадцатью гномами и мудрым магом Гэндальфом... 
Невероятные приключения героев книги способны и рассмешить, и растрогать, и заставить задуматься о многих важных вещах. Не одно поколение читателей совершило увлекательное путешествие "туда — обратно" вместе с хоббитом, добрым магом и дружной ватагой гномов. И сегодня, взрослые и дети, все также искренне переживают нелегкие, порой и опасные для жизни приключения хоббита и его спутников, все также грустят и радуются вместе с ними.

Шестое место - Джером Д.Сэлинджер "Над пропастью во ржи". 
Единственный роман Сэлинджера, "Над пропастью во ржи" стал переломной вехой в истории мировой литературы. И название романа, и имя его главного героя Холдена Колфилда сделались кодовыми для многих поколений молодых бунтарей - от битников и хиппи до современных радикальных молодежных движений. В 2005 году журнал "Time" включил роман в список 100 самых лучших англоязычных романов, написанных начиная с 1923 года.

Дж. Р. Р. Толкиен и его "Властелин колец" - на седьмом месте. Продолжение "Хоббита"принесло автору всемирную славу и сделало родоначальником нового литературного жанра – фэнтези. Эпопея о Кольце Всевластья включает романы "Братство Кольца", "Две крепости" и "Возвращение Короля" и возглавляет список культовых произведений XX века. Эта книга оказала огромное влияние на литературу в жанре фэнтези, на настольные и компьютерные игры, на кинематограф и вообще на мировую культуру. Большим успехом пользовалась и экранизация книги, созданная режиссёром Питером Джексоном,  причем "Возвращение короля" входит в десятку самых кассовых фильмов в истории.


8 место - Рэй Брэдбери "451 градус по Фаренгейту". Пожарные, которые разжигают пожары, книги, которые запрещено читать, и люди, которые уже почти перестали быть людьми…
На девятом месте еще одна книга американского писателя и блогера Джона Грина - "В поисках Аляски" (John Green "Looking For Alaska").
Главный герой Майлз Холтер - пятнадцатилетний школьник из Флориды, который в поисках "Великого Возможно" покидает родной дом, и отправляется в чужие края, но не на Аляску, а в Алабаму. В Алабаме парень поступает в школу-пансион, где находит новых друзей и свою первую любовь — очень необычную и своенравную девушку по имени Аляска. Вместе им предстоит пережить много увлекательных и волнующих моментов школьной жизни и изменить мировоззрение друг друга.


Замыкает первую десятку роман "Книжный вор" Маркуса Зузака. 
Австралийский писатель Маркус Зузак – лауреат нескольких литературных премий за книги для подростков и юношества. Его  неспроста называют его «литературным феноменом»; он официально признан одним из самых изобретательных и поэтичных романистов нового века. Маркус Зузак вырос на рассказах родителей – эмигрантов из Австрии и Германии, переживших ужасы Второй мировой войны.
Действие "Книжного вора" протекает в предвоенной Германии, в то время дыхание смерти чувствовалось в каждом закоулке города, на каждой улице, в каждом взгляде… В книге говорится о несчастной судьбе маленькой девочки, потерявшей семью, которая очень любит книги, собирает их, крадет или просто подбирает. Каждая из них для нее обозначает какое-то событие в жизни. Такое пристрастие приводит ее к тому, что она начинает писать сама. Ее историю рассказывает ангел смерти, который забирает души тех, кто покидает этот мир. Смерть постоянно находится рядом с маленькой Лизель.
Роман говорит о человеческих душах, отношениях и учит тому, что в любой ситуации нужно оставаться человеком. А еще он о невероятной силе – силе слова, которая может покорять и даже убивать. Книга, которая задевает все струны души… Книга, покорившая миллионы читателей по всему миру.

Любите ужастики?

Несколько недель назад к нам в библиотеку пришла читательница и спросила нет ли у нас книги Ренсома Ригса "Дом странных детей". Книга вышла в 2014 году в издательстве "Клуб семейного досуга". Мы не остались равнодушными к такому интригующему названию книги. После прочтения для любителей фантастического и необычного, мы создали небольшой промо-ролик к данной книге! А читать её или нет, решать только вам)
            

Комментариев нет:

Отправить комментарий