четверг, 28 апреля 2016 г.

Пасхальное творчество
Как же занимательно и интересно красить яйца, готовясь тем самым к празднику  Светлого Христова Воскресения. Вы знаете, по одной из наиболее популярных версий, которой придерживаются многие христиане, считается, что именно Мария Магдалина положила начало такой необычной  традиции красить яйца. Как же это произошло?
Мария Магдалина решила сообщить о воскресении Иисуса Христа римскому императору. Она взяла для него подарок — куриной яйцо, которое в те времена символизировало возрождение новой жизни и чудо. Но Тиберий рассмеялся ей в лицо: «Скорее это яйцо станет красным, чем я поверю в то, что Иисус воскрес». И в тот час же яйцо покраснело, — Воистину воскрес! — воскликнул изумленный император.
Вот откуда взялась традиция красить яйца. В старину их красили именно в красный цвет, что также символизировало кровь Христа, и только со временем яйца стали не только красить (причем, в разные цвета), но и расписывать, украшать разными способами, что отражает радость, которую несет христианам Пасха.
Ведь яйцо — не только символ жизни, плодородия и весеннего возрождения природы. Еще задолго до Христа яйцо считали прообразом самой Вселенной. Сама форма яйца — овал — у греков символизировала чудо. По традиции в светлый праздник люди обмениваются крашеными яйцами и обязательно христосуются —  одни при встрече говорят: «Христос воскрес!», а другие отвечают: «Воистину воскрес!»

Традиция красиво красить яйца к Пасхе - одна из самых увлекательных, интересных и сближающих всю семью. В наше время в канун Воскресения Христова в магазинах множество различных красителей, наклеек, пленок, блесток и другого декора для пасхальных яиц.  Готовятся к Светлому празднику люди зараннее. И наш подростковый клуб «Диво» не исключение. Дети пришли в библиотеку для того, чтоб присоедениться к всеобщей праздничной подготовке и решили красить яйца. Ну а для мастер-класса мы пригласили руководителя кружка рукоделия (ЦБ им. М. Л. Кропивницкого) Елену Дмитриевну Тищенко. Она-то и продемонстрировала нам разнообразные техники покраски яиц. Дети узнали о том, что символизируют цвета красок и узоры на яйцах, поэтому тщательно выбирали красивое одеяние для пасхальных яиц. 

суббота, 23 апреля 2016 г.

Казковий буккросинг-фест

Сьогодні у дитячому містечку «Казка» відбувся справжній буккросинг-фест.  У  символічний для світової літератури день, на честь майстрів художнього слова Сервантеса і Шекспіра, а також видатного українського письменника Івана Франка, в різних куточках дитячого містечка працювали  тематичні арт-майданчики. «Казка» стала справжньою ареною середньовічних боїв, в яких демонстрували свою вправність лицарі клубу історичної реконструкції «Грифон». На іншому майданчику до творчості відомого українського письменника Івана Франка звучали мелодії української народної пісні. Діти мали змогу відвідати майстра аква-гриму та підібрати собі будь-який цікавий та незвичайний образ. Можна було і особисто поспілкуватись з письменником на «Письменницькій лавці». Все містечко «Казка» було облаштовано буккросинг-зупинками, де кожний городянин мав змогу обрати собі книгу до душі.

Даний захід проходив в рамках ХІV виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга». Хочеться додати, що 23 квітня сповнене цікавих дат і подій. Цей день увійшов в історію як Всесвітній день книги та авторського права та День англійської мови.Свято англійської мови - дуже молоде свято, тому що вперше його відзначали тільки в 2010 році. Датою святкування став день народження Вільяма Шекспіра — великого англійського поета, письменника, самого знаменитого драматурга світу. З-під пера Шекспіра вийшло п'ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. З цієї нагоди ми запропонували миколаївцям приєднатись до фото-акції «Book-фест», метою якої є популяризація книги та читання. Дені Дідро колись сказав: «Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити.». Ну як із цим не погодитись? 

пятница, 22 апреля 2016 г.

Reading is the key to learning!


Nowadays it's almost impossible to imagine our life without books. Perhaps, there are more books on our planet than men alive. Long before the invention of printing people valued books as treasure troves of the human knowledge and experience. Hand — written manuscripts took months of writing and were collected by and kept in monasteries with utmost care. We can distinguish books between three classes of them.
Firstly, books on different branches of knowledge, works by brilliant minds of mankind. Secondly, textbooks, reference books and numerous dictionaries. And at last, books of all kinds and genres to read at leisure.
As an old saying goes, man cannot live on bread alone. Books are the source of knowledge and the means of self — perfection. Sometimes it is difficult to solve some problems in life. I think that books can help us. Books must be our friends during all our life.
А чи знаєте ви, що за день 23 квітня? Здавалося б, звичайний весняний день. Але завтра, 23 квітня, світ відзначає Міжнародний день англійської мови. Ця іноземна  мова — одна з офіційних мов таких міжнародних організацій, як ООН, НАТО, ЮНЕСКО. «Інгліш» вже давно стала мовою інтернаціональною, міжнародним стандартом у кожній країні, найпершою іноземною, яку малеча мало не з пелюшок опановує.
Не знати цієї мови нині означає перебувати поза життєвим пульсом, адже англійська всюди: в інструкціях, на вказівниках, в супермаркетах, салонах краси, кав’ярнях… Ми кажемо «ай лав ю», «соррі», «пліз», «летс гоу», наспівуємо слова улюбленої пісні, цитуємо авторів, акторів, мультяшних героїв… Суттєво цьому посприяла інтернет-мережа, поява якої зруйнувала мовні бар’єри поміж усіма нами.
Тож ми вирішили приєднатись до святкування та організували невеличкий photochallenge  «Books in my  life». Діти нашого підліткового клубу «Диво» із задоволенням відгукнулись на участь у ньому: обрали собі цитати англійською мовою про книги або читання, а потім прийняли участь у фотосесії.  З метою просування читання серед дітей та підлітків ми акцентували увагу також на необхідності знання мов, адже це великий крок у майбутнє, особливо для підростаючого покоління. Як то кажуть американці, Reading is the key to learning. Ми ще раз наголошуємо, що 2016 рік – рік англійської мови в Україні.
"Ці книги мріяв видати літописець міста Миколаєва Ю.Крючков"

У рамках виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга» нам пощастило відвідати цікаві заходи, що проходили 21 квітня на базі Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького. О 15.00 відбулась цікава та зворушлива зустріч "Ці книги мріяв видати літописець міста Миколаєва Ю.Крючков". Цей  вечір-акція був спрямований на підтримку видання книг відомого миколаївського вченого, академіка АН суднобудування України, заслуженого працівника культури України, члена Всеукраїнської спілки письменників-мариністів, члена Національної спілки журналістів України, почесного громадянина Миколаєва, історика, професора, д .т. н. Юрія Семеновича Крючкова. На заході виступили друзі, колеги, люди, що знали Ю. С. Крючкова, і кожний з них висловив захоплення та шану великому літописцю нашого міста. Мова йшла про дві дивовижні книги, які так і не встиг  побачити опублікованими Юрій Семенович.  
Про незвичність та унікальність книги «Парусное судостроение в Николаеве 1790-1863» розповів директор видавництва «Наваль» Лев Федорович Траспов. Ця книга розкриває всю історію парусного суднобудівництва від самого його початку. Неперевершена та масштабна праця стане  чудовим подарунком для людей, що цікавляться історією створення Чорноморського флоту. Василій Вікторович Торубара, директор видавництва «el Talisman», розповів про ще одну, не менш незвичайну книгу Ю. С. Крючкова «Николаевский модерн» та плідну роботу над змістом і оформленням цієї книги. Хочеться сказати, що ці книги чекають на своє видання, адже гостям демонстрували сигнальні примірники колосальної праці відомого миколаївського вченого. В соціальній мережі «ВКонтакте» створена група «Издание книг Юрия Крючкова» для збору коштів на ще неопубліковані книги. Миколаївці, не будьте байдужими, місто та громадськість повинні знати своїх героїв.                                                                                                  

вторник, 19 апреля 2016 г.

А у нас игра в разгаре! В интелектуальном марафоне соревновались члены клуба людей с ограниченными возможностями «Виктория» и учащиеся ООШ № 15. Свои позиции защищали представители обеих команд. Хочется добавить, что вопросы были одного уровня, и все присутствующие ещё раз подтвердили почётное звание не только участника интелектуального клуба, но и учасника интелектуального движения. Приходите к нам в библиотеку и заряжайтесь новыми эмоциями, новыми знакомствами и драгоценными знаниями. Мы ждём Вас!

среда, 13 апреля 2016 г.

Рівненський поет в Миколаєві

В рамках Всеукраїнського туру  до Миколаєва завітав молодий поет з м. Рівне. І сьогодні мали таку чудову  можливість бути присутніми на презентації поетичної збірки «15 мільйонів хвилин»  молодого поета Євгена Франківа. Зустріч пройшла в дружній атмосфері, де кожний мав можливість поспілкуватись з автором. Цікавим є той факт, що Євген досить різностороння особистість. Євгеній Франків навчався у 2-х школах, здобув 2 вищі освіти. Маючи філологічну освіту, Євген викладає фізичну культуру в РДГУ, має освітній старт-ап для дітей, бере участь у громадській діяльності, любить творити (музичні та інші мистецькі речі), подорожувати, пізнавати нове, займається музикою, спортсмен (захоплюється волейболом), фотограф та просто цікава особистість.  Молодий поет об’їздив не лише більшу частину України, а й побував у Польщі, Німеччині, Чехії, Австрії, Росії, Туреччині. Поетична збірка під назвою «15 мільйонів хвилин» – це вірші про метафорику часу, осмислення внутрішнього світу людини і не тільки.

Видана збірка складається з двох розділів: пейзажної лірики "Світанок" та інтимної лірики "Повечір’я". Така структура також не звичайна, адже позначає час від початку до згасання  дня. На презентації  Євген все ж розкрив секрет назви книги, адже це питання надзвичайно цікавило гостей. Приємно, що молодий поет завітав до  Миколаєва і познайомив городян зі своєю творчістю. Живе спілкування, затишна атмосфера, діалог з читачами створили позитивні емоції та насолоду від віршів автора.Книга тепер є в Центральній бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького з особистим автографом автора.
В рамках всеукраїнського туру планується відвідати близько 20 міст. Раніше відбулись презентації у Рівному, Тернополі, Вінниці, Хмельницькому, Чернівцях, Коломиї, Івано-Франківську, Львові, Одесі.

вторник, 12 апреля 2016 г.

Краєзнавчий лекторій « Космічний Миколаїв»


Сьогодні, 12 квітня, у Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос), люди згадують славетний орбітальний обліт Землі громадянином СРСР майором Юрієм Олексійовичем  Гагаріним на космічному кораблі «Восток». Це був перший у світі політ людини у космос, чим і відкрив епоху пілотованих космічних польотів. До речі, сам політ тривав всього 108 хвилин.  Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
Тому, за рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». А в Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року. 
І саме в цей день ми організували приємну зустріч для старшокласників санаторної школи-інтернату № 4 з відомим у Миколаєві краєзнавцем, членом історико-краєзнавчої спілки «Золота лодія», ради Пушкінського клубу, автором численних книг та статей, екскурсоводом Світланою Василівною Бойчук. Спільно зі знавцем історії нашого міста ми розповіли учням про вклад у розвиток космонавтики Миколаєва, про відому усім Миколаївську астрономічну обсерваторію та дослідження на її базі, про планету названу на честь нашого рідного міста і ще багато чого цікавого. Звичайно, завжди приємно дізнаватись щось більше, ніж відомо іншим, особливо, якщо це стосується міста, в якому ти народився і виріс.  Цікава розповідь не залишила байдужим старшокласників, які проявили неабияку цікавість до історії нашого міста.
Друзі! Якщо ви любите читати і у вас є художні здібності та бажання, запрошуємо вас до участі у фестивалі плакатів «Моя книга – мій світ!».
Дещо про умови участі у фестивалі: плакат або постер повинен відображати авторський погляд на читання, значимість книги в цілому або окремого літературного твору. Робота має бути завершеною, художньо оформленою, індивідуальною або колективною. Творчі роботи приймаються в розмірі А3, А4 на паперовому або електронному носіях у форматі jpeg, tiff, png, bmp.
Строк подання заявок – до 15 травня 2016 р.
Вернісаж фестивалю відбудеться у травні 2016 р. у рамках загальноміського відзначення Дня Європи на вулиці Соборній.

Приєднуйтесь до нас!

среда, 6 апреля 2016 г.


Познавай мир с книгами
Каждый ребёнок любопытный по-своему:  одного интересует история стран и народов, другого- математические уравнения, кому-то интересна астрономия, а кто-то увлекается архитектурой. У нас в библиотеке есть ответы на все интересующие детей вопросы. Популярная детская серия "Я познаю мир" - это более сотни томов, посвященных той или иной проблеме изучения какого-либо знания, как то биология, география, история и прочее. Каждый том включает в себя главы по определенной проблематике. Книги написаны легким и доступным языком, имеют черно-белые иллюстрации и схемы. Эти книги станут хорошим подарком школьнику, да и взрослые на страницах этих изданий найдут много интересных и занимательных фактов.

Вашему вниманию!

          

пятница, 1 апреля 2016 г.


Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги у бібліотеці-філіалі для юнацтва видався насиченим.  Ми намагались охопити аудиторію як зовсім маленьких читачів, так і підлітків. Розпочалось все з напруженого інтелектуального змагання. Для юнкорів у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького  відбулась інтелектуальна гра, присвячена пам’яті відомого миколаївського журналіста, засновника юнкорівського руху в Миколаєві Леоніда Леонідова, крім того на базі бібліотеки-філіалу для юнацтва пройшли скайп-тренування з інтелектуальних ігор та тренувальні ігри для учнів ЗОШ № 15. 1 квітня, у День сміху та День  птахів,  вихованців дитячого садочка ми ознайомили і провели у дивовижний світ пташок, світ мелодійного пташиного співу та яскравих барв.  Протягом тижня всі підлітки мали змогу стати учасником акції «Молодь читає», яка спрямована на вивчення  смаків та рівня читання серед молодого покоління.  Діти з радістю долучились до подібного опитування, адже цілком ймовірно, що  книга, яку вони порадили, стане в нагоді  будь-якому користувачу бібліотеки. Акція триватиме до 23 квітня, адже тоді весь світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права, тому досить символічним буде опублікування списку книг, що читає молодь нашої бібліотеки. На згадку цікавий фотозвіт.
                                       Турнир среди юнкоров
29 марта на базе Центральной городской библиотеки им. М. Л. Кропивницкого состоялась очередная игра «Интеллект-ассорти» между командами юнкоров. Хочется отметить, что данное событие было посвящено памяти талантливого журналиста, замечательного учителя, основателя юнкоровского движения в Николаеве Леонида Леонидова. Идею сьёмки памятной игры охотно поддержал директор прессы и телевидения, Генеральный продюсер канала "Так-ТВ", заслуженный журналист Украины Глеб Александрович Головченко. Вместе с ним игру юнкоров оценивали: заведующая библиотекой-филиалом для юношества ЦБС для взрослых Елена Александровна Баранова, студентка университета "Украина" Жанна Могилева (кстати, тоже будущий журналист), а также музыкальный руководитель детского дошкольного учреждения № 93, ведущая солистка народной вокальной студии городского Дома учителя, лауреат и победитель вокальных конкурсов и фестивалей Наталья  Викторовна Ковалёва. 
  В игре приняли участие четыре команды: "Творческий экспресс" (Дом творчества детей и юношества Заводского района), "Страна творчества" (обласной Дом художественного творчества), "Четвертая власть" (Дом творчества детей и юношества Корабельного района) и "Юнкоры" ("ТАК -ТВ"). Поддержать команды пришли болельщики, среди которых были представители творческой интеллигенции, в свое время сотрудничавшие с Леонидом Григорьевичем.  Мероприятие проходило живо и весело, все ребята продемонстрировали отличные знания, эрудицию, смекалку и волю к победе. Победила команда "Четвертая власть". Этим может заслуженно гордится руководитель кружка Мария Борисовна Полупанова. Остальные команды вовсе не чувствуют себя проигравшими, напротив, получили стимул к дальнейшей работе над собой. О том, как проходила игра, вы сможете узнать 6 июня на телеканале "ТАК - ТВ" в передаче «Интеллект-ассорти». Хочется отметить также, что  этот день, День журналистики -  один из самых любимых праздников Леонида Григорьевича. Огромную благодарность организаторы выражают Центральной городской библиотеке им. М. Л. Кропивницкого, в гостеприимных стенах которой проходила встреча.