четверг, 24 января 2019 г.


Хто володіє інформацією - той володіє світом, однак все ж важливо якого штибу ця інформація

Сучасне 21-ше століття гордо назване епохою "інформаційних технологій". Ви коли-небудь питали себе: яку кількість інформації ви отримуєте щодня? Комп'ютери, планшети, телефони - це бездонні джерела інформації. Але окрім контенту, який ми отримуємо добровільно, за власним бажанням, велику його кількість наш мозок «вбирає» підсвідомо. Рекламні білборди по дорозі на роботу, радіо, увімкнене в машині, людина, що розмовляє по телефону поряд з Вами в громадському транспорті. І навіть якщо Ви не робите ніяких свідомих зусиль, щоб запам'ятати щось стороннє, Ваш мозок робить це за Вас. Чи чули ви, що 25,59 мільйона українців користуються мережею інтернет, що становить 58% населення країни. Таку інформацію оприлюднило міжнародне агенство "We are social", що спеціалізується на дослідженнях в сфері медіа, у звіті "Digital in 2018". Досить поважний відсоток надає перевагу новинам телебачення, є ще постійні читачі друкованих ЗМІ та слухачі радіо. Це все дуже важливо і може стати причиною важливої розмови або навіть дискусії, аби визначити саму роль суспільства в цьому інформаційному вимірі.
23 січня у бібліотеці-філіалі для юнацтва Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва для підопічних Університету третього віку Територіального центру  відбувся практикум «Мова ворожнечі: виявлення і протидія», метою якого було навчити людей розрізняти інформацію, аналізувати її, систематизувати, дати практичні навички роботи з новинами, що їх подають нам різні види ЗМІ. На практикумі були продемонстровані  приклади того, як можна маніпулювати інформацією, як можна стати жертвою інформаційної війни, були розглянуті цікаві аспекти створення новин, приклади фейків, певного забарвлення реальності. 
Орієнтація в медіасередовищі – це нагальна потреба нашого часу, аби ми могли правильно та об’єктивно оцінювати оточуючу нас купу інформаційного сміття, виокремлювати правду від брехні, перевіряти факти, робити власні висновки. Перші кроки в цьому напрямку ми вже зробили. Висловлюємо окрему подяку спеціалісту відділу електронної інформації ЦМБ ім. М Л. Кропивницького Письменній Інні Володимирівні за корисну інформацію, набуті знання та практичні навички!

Комментариев нет:

Отправить комментарий