вторник, 26 февраля 2019 г.


Цікаво та захопливо АБО що приховує сучасна література

Якщо ви не йдете до літературного клубу, літературний  клуб  йде до вас)) Цього разу працівники  бібліотеки-філіалу для юнацтва вирішили розширити межі та дещо змінити формати роботи. Дуже часто від наших юних читачів чуємо фразу «Нам не подобається читати, бо твори шкільної програми нудні». Звідси досить доречним буде висновок, що молодь вважає всю літературу нудною та нецікавою. І цей висновок, якщо бути об’єктивними, абсолютно неправильний, адже існують книги, від яких просто неможливо відірватись, які екранізують, які очолюють рейтинги бестселерів і т.і. Тож ми вирішили розповісти старшокласникам про сучасний літературний процес, а саме про ті книги, які точно будуть їм цікаві. Ми вирушили у віртуальну подорож країнами, аби продемонструвати найкращі зразки літератури, що визнані сучасними шедеврами. Серед них поговорили про книги Патріка Зюскінда (в особливості роман «Парфумер. Історія одного вбивці»), розповіли про дослідника щастя Міка Вікінга, що створив абсолютно унікальні путівники затишком, комфортом та щастям (книги «Хюге» та «Люке»). Багато розповідали і про книги, що полоскочуть вам нерви у авторстві відомого українського письменника Макса Кідрука та американського «короля жахів» Стівена Кінга. Згадали Волтера Айзенксона – відомого американського біографа. Саме він написав визначну біографію засновника Apple Стіва Джобса (ця історія потребує окремої статті). Цікавим виявилась творчість Генріха Марша-відомого британського нейрохірурга. Так, так, для тих, хто не в курсі, Генрі Марш написав дві книги, в яких розповів про те, як воно бути лікарем (просто цікавенні історії). Згадали про французьку літературу у зв’язку із проголошенням 2018-2019 рр. роком французької мови в Україні. Про це ми поговорили окремим блоком. Врешті, було цікаво всім!
Зачитували уривки книг, переглядали буктрейлери та інтерв’ю з авторами, грали в анаграми та вікторини. Захід виявився не лише інформативним, а й вельми цікавим, бо ж після нього почалось жваве обговорення представлених книг.
Для себе ми зробили висновки, що молодь прагне читати та дізнаватись щось нове, аби це було для неї цікавим та дійсно не нудним. Сьогодні молодь читає, але тільки те, що їй справді подобається. Своїм заходом ми хотіли не лише представити для учнів сучасний літературний процес, а й продемонструвати на прикладах, що література зовсім не нудна, що вона може відкрити безліч горизонтів, може навчити та захопити.

Комментариев нет:

Отправить комментарий