среда, 2 мая 2018 г.

Читай, Миколаїв!

Якісним показником кожної країни є її культурний розвиток. Не так давно на телеканалі «1+1» вийшов ефір під назвою «Українці майже не читають книжок». Однією з причин так званої «нечитабельності» назвали подорожчання книжок. Але дуже прикро, що не згадали про вдалу альтернативу купівлі – похід до бібліотеки, адже це однозначно вбереже ваш гаманець від витрат (не говоримо «зайвих», адже купівля книги – то досить корисне придбання). Тож, сюжет з такою назвою викликав обурення учасників нашого літературного клубу, адже підлітки дійсно читають книги, які, до слова, беруть у бібліотеці.
Рішення прийшло одразу – опитування миколаївців розвіє міф про не читання книжок. До речі, це вже друга за рахунком акція-опитування мешканців Миколаєва. За результатами першої акції, що відбулась минулого року, ми написали аналітичну статтю, в якій зазначили особливості рівня читання та улюбленці серед обраних миколаївцями книжок.
Цього разу ми вирушили до дитячого містечка «Казка», де намагались охопити всі категорії потенційних читачів: від дітлахів до людей похилого віку. Перше, що варто зазначити, -  мамусі читають діткам казки різними мовами (що викликало у нас жвавий інтерес). А для себе батьки обирають легкі романи про кохання, фентезійні твори, історичну літературу. Підліткам до вподоби книги поза шкільною програмою, але знайшлись і програмні улюбленці – «Аліса в країні Див», «Поліанна», «Гаррі Поттер», книги Всеволода Нестайка та Роальда Даля. Читають підлітки і Олександра Пушкіна, але надають перевагу мові оригіналу. Респонденти середнього віку надають перевагу історичній літературі, фантастичним романам Роджера Желязни та Олександра Бєляєва, читають і детективи Агати Крісті та Дір’ї Донцової. Класична література не втратила своїх позицій, тож є невід’ємною частиною пріоритетів серед вибору книг. Цікавляться жителі Миколаєва і літературою з психології (спілкування, розвиток особистості, психологія стосунків та ін.). Були серед опитаних і справжні краєзнавці, адже дуже полюбляють читати про наше місто. Тут виокремили книги Ю. С. Крючкова та С. М. Рослякова. Нові книги та книги-бестселери викликають жвавий інтерес майже у всіх категорій читачів, адже подібна література сьогодні є чудовим прикладом світових вподобань.
 Власну бібліотеку мають респонденти більш старшого віку, адже роками вони збирали лише найкращі зразки літератури, що часом полюбляють перечитувати (тут вже мова йде лише про класичну літературу).
Щодо болючого питання про переваги друкованої книги перед електронною, тут вже питання комфорту. Молодь обирає електронну версію і лише за її відсутності переходить на більш доступний варіант, її аналог – друковану книгу. Люди більш старшого віку віддають перевагу друкованій книзі, зазначаючи при цьому користь від  перелистування сторінок.
Під час опитування ми зазначали статистичні показники про рівень читання в Україні (посилаючись при цьому на перевірені джерела), респонденти трохи дивувались та наголошували на користі читання, зазначаючи при цьому, що миколаївці все ж читають книги!
Ми роздавали візитівки та запрошували всіх до бібліотеки-філіалу для юнацтва, аби разом насолодитись приємним читанням, ну а підлітки отримали запрошення на відвідування нашого літературного клубу. Приємним доповненням до такої роботи були щирі посмішки на обличчях миколаївців, їх у хорошому сенсі здивування та відкритість до спілкування.
Дякуємо всім, хто взяв участь в акції «Читай, Миколаїв!» (можливо, десь серед фото ви знайдете і себе). Велику вдячність висловлюємо нашим активістам, дітям, що дійсно читають та підтримують нас у всіх наших починаннях. Ми вас любимо!
А співробітники бібліотеки-філіалу для юнацтва запрошують всіх до бібліотеки для корисного читання. І, щоб там не говорили, а миколаївці читають! Пишаємось!

Комментариев нет:

Отправить комментарий